31 Mart 2014 Pazartesi

Kur'anla Şifa ve Bera

Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh

İbnul kayyim rahimehullah şöyle buyudu : Kur'an her hastalık için şifadır , kalp hastalıkları olsun bedensel hastalık olsun, fakat herkese kur'anla tedavi olmak nasip olmaz. Eğer hasta kişi Kur'ana inanır,güvenir ve faydasına iman ederse hiçbir hastalık ona karşı duramaz. Yerin ve göğün rabbi olan Allahın sözlerine hangi hastalık karşı gelebilir? O sözler öyle sözler ki dağın üzerine inseler onu paramparça ederler !

"Biz Kur’an’dan, mü’minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur’an, ancak zararını artırır." İSRA SURESİ 82 AYET


bir süredir Kur'anla şifa yani "Rukye-i Şer'iyye" ilmi ile ilgileniyorum, bu süre zarfında Allah'ın nasip etmesiyle şahit olduğum birkaç şeyi anmam lazım.
Acılar içinde kıvranan bir hasta 2  ya da 3 ayetle Allah'ın izniyle ağrıdan eser kalmayarak bebekler gibi uyumaya başladı.bu ağrı kesici özelliğine defalarca şahit oldum....
Bakara Suresi, ihya ve şifa Ayetleriyle uygulanan bir Rukye ile kemik metastası olan bir hastanın kanseri, Allah'ın izniyle geriledi.(hastada lösemi tehlikesi olduğunu söyleyenler vardı)
3 4 haftadır doktorların hiçbir teşhis koyamadığı konuşamayan bir hasta Allah'ın yardımı ve nasip etmesiyle 2. seansta dili çözüldü ve konuşmaya başladı. 

Kur'an bir mucize...bu mucizeye böyle bir açıdan şahit olmamı nasip ettiğin için sana şükürler olsun Rabbim. 

Modern Tıbbın tedavi diye sizi zehirlemesine izin vermeden önce Allah'ın kitabına başvurun.
tabi ki önce O'nu hakkıyla tevhid ederek....(Tıbbı tamamen reddetmek Rasulullah'ın sav sünnetiyle çelişir kastım gerçekten zehirleme demek olan tedavilerdir)

Başımıza bir musibet geldiğinde Allah'ı dini yalnız Ona has kılarak birler ve başka konularda Kur'an'ı arkamıza atarsak nankörlük etmiş oluruz.

Allah'ım insanların çoğunun Sana ortak koşarak iman ettiği şu zamanda Senin kitabına iman etmeyi bize nasip ettiğin, Tevhidle bizleri onurlandırdığın için ne kadar şükretsek azdır.

Dün milyonlarca putperest insan bu ülkede demokrasi mabedlerine gidip putlarına yiyecek sunup onlara secde ederken, bize yalnız Sana secde etmeyi nasip ettiğin için şükürler olsun.

Allah'ım bize Senin dinin için öfkelenmeyi ve sevgimizi yalnız Sana ve müminlere tahsis etmeyi nasip ettiğin için şükürler olsun.

Allah'ın Senin rızan için bu putperest halktan beraatimi haykırıyorum...

“Biz sizden ve Allah’ı bırakıp taptıklarınızdan uzağız. Sizi tanımıyoruz. Siz bir tek Allah’a inanıncaya kadar, sizinle bizim aramızda ebedi bir düşmanlık ve nefret belirmiştir”
mümtehine suresi 4

2 yorum:

  1. delilleriyle başka bir görüş ve savunması

    1-http://www.twitlonger.com/show/n_1s162h4

    2-http://www.twitlonger.com/show/n_1s16v71

    YanıtlaSil